wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Wiadomości dotyczące anime i mangi Dr. Stone

[anime] Nowa ilustracja przewodnia.

Pojawił się nowy plakat zwiastujący nadchodzącą drugą serię, która zadebiutuje już na początku 2021 roku, zamieszczam go poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 05.09.2020

[anime] Ilustracja, zwiastun oraz projekty postaci!

Pojawiły się kolejne materiały promujące drugą serię Dr. Stone'a, która zadebiutuje już w styczniu 2021 roku. Nowy, trzeci już zwiastun można obejrzeć tutaj, poniżej prezentuję ilustrację przewodnią, natomiast jeszcze niżej projekty postaci (należy kliknąć na wybrane imię). Zapraszam do komentowania.Projekty trzech nowych postaci:
- Ukyou Saionji;
- Nikki Hanada;
- You Uei.

Dodano: 03.07.2020

[anime] Druga seria na początku 2021 roku!

Poznaliśmy przybliżoną datę premiery kontynuacji przygód Senkuu i spółki – druga seria wystartuje w sezonie zimowym 2021, czyli już w styczniu! Zapraszam do komentowania.

Dodano: 02.07.2020

[anime] Zwiastun drugiej serii oraz plakat.

Pojawił się krótki film zwiastujący nadchodzącą drugą serię, a także plakat ją promujący. Ilustrację możecie znaleźć poniżej, natomiast do oglądania zwiastuna zapraszam tutaj.

Dodano: 22.12.2019

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwudziestym czwartym, końca dobiegła pierwsza seria opartego na mandze autorstwa Inagakiego Riichirou anime Dr. Stone. Jednak smutki na bok, drodzy fani, gdyż druga seria została już potwierdzona i powinna zadebiutować w drugiej połowie 2020 roku lub na początku roku 2021. Gdy tylko będą znane jakieś szczegóły, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej).

Dodano: 13.12.2019

[anime] Produkcja drugiej serii potwierdzona!

To już pewne, powstanie druga seria przygód Senkuu i spółki! Oficjalny chiński profil Doktora Stone'a na Weibo donosi, że przyklepano produkcję kontynuacji anime. Jest to prawdopodobnie informacja, której ogłoszenie zostało zapowiedziane na 16 grudnia w Weekly Shounen Jumpie. Na razie brak szczegółów, być może czegoś więcej dowiemy się w piątek w ostatnim odcinku anime. Przerwa między seriami nie powinna jednak wynieść więcej niż 1-1,5 roku. Zapraszam do komentowania.Aktualizacja: japońskie źródło, Weekly Shounen Jump, potwierdziło tę informację (sprawdź).

Dodano: 11.12.2019

[anime] Dr. Stone 24: „Głos do wieczności”.

Już 13 grudnia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 24. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Głos do wieczności”. „Królestwo nauki opracowuje i konstruuje telefon komórkowy, dzięki czemu zyskuje najpotężniejszą broń wojenną - możliwość przekazywania głosu na odległość. Zbliża się wiosna i długo wyczekiwana ostateczna bitwa z Imperium Tsukasy... Czy Senkuu i jego przyjaciele z Wioski Ishigami zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 06.12.2019

[anime] Znany tytuł i data ostatniego odcinka.

Ostatni, 24. odcinek pierwszej serii Doktora Stone'a, zostanie nadany 13 grudnia i będzie zatytułowany „Głos do wieczności”. Na tę chwilę brak oficjalnych informacji nt. kontynuacji, jednakże możliwe, że zostanie ona zapowiedziana na końcu ostatniego odcinka. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 06.12.2019

[anime] Dr. Stone 23: „Fala nauki”.

Już 6 grudnia o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 23. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Fala nauki”. „Po powrocie z jaskini skarbów Senkuu i jego Królestwo Nauki przechodzą do produkcji włókna żarowego lampy elektronowej. W tym celu muszą przetworzyć najtwardszy z metali, wolfram. Jednak to dopiero jeden z wielu kroków na mapie do telefonu komórkowego. Kolejnym jest antena emitująca fale radiowe...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 29.11.2019

[anime] Dr. Stone 22: „Skarb”.

Już 29 listopada o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 22. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Skarb”. „Przyjacielska grupa grotołazów w składzie Senkuu, Chrome oraz Magma rusza na poszukiwania minerału z grupy wolframinów, szelitu, bez którego niemożliwe będzie stworzenie lampy elektronowej, a w dalszej perspektywie również telefonu. Czy temu niecodziennemu trio uda się znaleźć wspólny język i zdobyć loch?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 22.11.2019

[anime] Dr. Stone 21: „Spartański klub rzemieślniczy”.

Już 22 listopada o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 21. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Spartański klub rzemieślniczy”. „Wraz ze stworzeniem przekładni oraz napędzanego siłą natury koła młyńskiego era energii wytwarzanej przy pomocy ludzkich rąk dobiega końca, a rozpoczyna się epoka energii produkowanej przez maszyny. Jednak to dopiero początek długiej drogi do zbudowania telefonu. Kolejnym krokiem jest stworzenie akumulatora, w którym można by składować energię elektryczną...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 15.11.2019

[anime] Dr. Stone 20: „Era energii”.

Już 15 listopada o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 20. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Era energii”. „By zdobyć przewagę w wojnie z Imperium Tsukasy, Królestwo Nauki Senkuu rozpoczyna długą drogę do stworzenia smartfona. Choć projekt wydaje się absurdalny, wódz wioski Ishigami twierdzi, że przy odpowiednim planie i regularnych postępach można zrealizować każdy, nawet najbardziej ambitny projekt. By nieco osłodzić swoim kompanom nużący proces pokonywania kolejnych przeszkód w drodze do celu, Szlachetny Czarownik postanawia stworzyć słodycze...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 08.11.2019

[anime] Dr. Stone 19: „Prosto do współczesności”.

Już 8 listopada o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 19. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Prosto do współczesności”. „Po pyrrusowym zwycięstwie nad Imperium Tsukasy Królestwo Nauki pod przywództwem Senkuu rozpoczyna przygotowania do wyprzedzającego ataku. Jednak bez dostępu do kwasu azotowego nie są w stanie ożywić kolejnych ludzi ani przygotować więcej prochu strzelniczego. Szlachetny Czarownik wpada jednak na pewien pomysł... chce wykorzystać wynalazek, który w przeszłości wielokrotnie odwracał losy wojen...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 01.11.2019

[anime] Dr. Stone 18: „Kamienne wojny”.

Już 1 listopada o godzinie 22:00 (14:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 18. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Kamienne wojny”. „Senkuu odkrywa pochodzenie nazwanej od jego nazwiska wioski, a także odbiera wolę swojego ojca, jednak nie ma czasu na rozpamiętywanie! Mentalista Gen Asagiri, szpieg Królestwa Nauki donosi bowiem, że Imperium Tsukasy lada moment uderzy na wioskę! Czy osada z nowym wodzem na czele zdoła odeprzeć natarcie nieprzyjaciela? Jaką rolę odegrają w tej sytuacji Taiju i Yuzuriha?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 25.10.2019

[anime] Dr. Stone 17: „Sto nocy, tysiąc nieboskłonów”.

Już 25 października o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 17. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Sto nocy, tysiąc nieboskłonów”. „Dzięki informacjom kapłanki wioski, Ruri, Senkuu w końcu udaje się dopasować do siebie wszystkie części układanki i odkryć prawdziwe pochodzenie osady nazwanej jego nazwiskiem. Jaki los spotkał jej założycieli, astronautów z międzynarodowej stacji kosmicznej, tuż po przybyciu na Ziemię? I jaką wiadomość przekazał Senkuu jego ojciec?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 18.10.2019

[anime] Dr. Stone 16: „Opowieść o tysiącach lat”.

Już 18 października o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 16. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Opowieść o tysiącach lat”. „Senkuu po zwycięstwie w turnieju tworzy sulfonamidy, leczy kapłankę i zostaje mianowany nowym wodzem wioski. Wtedy też po raz pierwszy słyszy prawdziwą nazwę tej małej osady, która dziwny zbiegiem okoliczności pokrywa się z jego nazwiskiem. Jednak czy to aby na pewny tylko zwykły przypadek? Czym jest wioska Ishigami i jakie są jej korzenie? Pora na opowieść o tysiącach lat historii!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 11.10.2019

[anime] Dr. Stone 15: „Dwa miliony lat w pigułce”.

Już 11 października o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 15. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Dwa miliony lat w pigułce”. „Królestwu Nauki w końcu udaje się wyeliminować Magmę i gdy wydaje się, że wszystko jest już ustalone i Chrome poślubi swoją ukochaną, zostając przy okazji wodzem wioski, w Ginrou budzą się najgorsze instynkty! Rozpoczyna się szalona, bratobójcza walka! Czy dla Ruri jest jeszcze jakaś nadzieja?! Mą magią nauka!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 04.10.2019

[anime] Zwiastun drugiej części pierwszej serii!

Pojawił się trailer zapowiadający drugi sezon pierwszej serii, który rozpocznie się w najbliższym, czternastym odcinku. W tle filmiku możemy usłyszeć nowe utwory przewodnie: opening „Sangenshoku” w wykonaniu PELICAN FANCLUB, a także ending „Yume no Youna” autorstwa Saeki YouthK. Zapraszam do oglądania i komentowania tutaj.

Dodano: 01.10.2019

[anime] Dr. Stone 14: „Władca płomieni”.

Już 4 października o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Władca płomieni”. „Plan Królestwa Nauki, by ustawić turniej pod Kinrou, już podczas losowania pali na panewce - chłopak trafia na pełnego sił przeciwnika już w pierwszej rundzie! Mimo solidnego treningu, wróg wydaje się być zbyt silny. Promyk nadziei pojawia się jednak, gdy wraca uprowadzona Suika i przekazuje mu swoje okulary... Czy jednak zwycięstwo będzie takie proste?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 27.09.2019

[anime] Dr. Stone 13: „Zamaskowany wojownik”.

Już 27 września o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Zamaskowany wojownik”. „Gdy Królestwo Nauki wchodzi w posiadanie najtrudniejszego do zdobycia ze wszystkich materiałów, kwasu siarkowego, Senkuu i spółka mogą rozpocząć drogę poprzez kolejne punkty na mapie do panaceum. Jednak by wytworzyć ostatnie z trzech niezbędnych związków chemicznych - wodorowęglan sodu, anilinę oraz bezwodnik octowy, potrzebny jest im alkohol. A ten najłatwiej zdobyć, zwyciężając w zbliżającym się wielkimi krokami turnieju walki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 20.09.2019

[anime] Dr. Stone 12: „Wzajemnie wspierający się przyjaciele”.

Już 20 września o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Wzajemnie wspierający się przyjaciele”. „Dzięki zwerbowaniu wiejskiego rzemieślnika, staruszka Kasekiego, Królestwu Nauki w końcu udaje się ujarzmić szkło i wyprodukować probówki oraz inne naczynia niezbędne do dalszych eksperymentów. Jednakże do zsyntetyzowania sulfonamidów, panaceum zdolnego uleczyć chorą Ruri, niezbędne są trudno dostępne składniki. By zdobyć jeden z nich, podstawę współczesnego przemysłu chemicznego, Senkuu oraz jego kompani będą musieli zaryzykować życiem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 13.09.2019

[anime] Dr. Stone 11: „Jasny, wyraźny świat”.

Już 13 września o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Jasny, wyraźny świat”. „Choć Senkuu, dzięki sile przekonywania nauki, udaje się przeciągnąć mentalistę, Gena Asagiriego na stronę swojego królestwa i zyskać nowego szpiega, wciąż czeka go długa i wyboista droga do zbudowania państwa, które będzie w stanie odeprzeć Imperium Tsukasy. Kolejny ważnym krokiem są szklane naczynia, dzięki którym młody naukowiec będzie mógł zsyntetyzować lekarstwo dla córki wodza wioski. Przy okazji sympatyczny por chce się odwdzięczyć Suice za jej pracę detektywa i rozwiązać problem, przez który musi nosić na głowie skórę arbuza...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 06.09.2019

[anime] Dr. Stone 10: „Płytki sojusz”.

Już 6 września o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Płytki sojusz”. „Królestwo nauki Senkuu robi kolejny krok, a może tym razem nawet skok, naprzód - przy pomocy błyskawic tworzy silne magnesy, które następnie wykorzystuje w prymitywnej, mechanicznej prądnicy do wytwarzania energii elektrycznej. Przedstawia tym samym wahającemu się szpiegowi z kraju Tsukasy ofertę nie do odrzucenia. Jednak tej samej nocy, w której wioska zostaje rozświetlona, Gen zostaje zaatakowany przez nieznanych sprawców...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 30.08.2019

[anime] Nowe utwory przewodnie zapowiedziane!

Ogłoszono artystów, którzy wykonają kolejne utwory przewodnie pierwszej serii Doktora Stone'a! Opening zatytułowany „Sangenshoku” przygotuje kapela PELICAN FANCLUB, natomiast ending „Yume no Youna” zaśpiewa piosenkarz Saeki YouthK. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 29.08.2019

[anime] Dr. Stone 09: „I rękoma mymi światło nauki uczyniłem”.

Już 30 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „I rękoma mymi światło nauki uczyniłem”. „By uleczyć siostrę Kohaku - Ruri, Senkuu i reszta członków jego królestwa nauki muszą stworzyć syntetyczne anybiotyki, sulfonamidy. Jednak do tego celu czeka ich długa droga. Zaczynają od produkcji żelaza, do którego wytopu potrzebują jednak znacznej siły roboczej. Dzięki Suice opracowują plan wkupienia się w łaski mieszkańców wioski i przeciągnięcia ich na swoją stronę. Przygotowują prymitywny ramen... Magią szlachetnego czarownika nauka!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 23.08.2019

[anime] Dr. Stone 08: „Droga kamienia”.

Już 23 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Droga kamienia”. „Senkuu razem z Kohaku docierają do wioski Ishigami, zamieszkałej przez potomków wcześniej przebudzonych ludzi. Młody naukowiec, zwany przez długonogą Szlachetnym Czarownikiem, postanawia razem z nowo poznanym Chrome, który tak jak on ma smykałkę do eksperymentów, zbudować Królestwo Nauki. Ich pierwszym celem jest stworzenie lekarstwa na każdą chorobę i uleczenie córki wodza wioski, a siostry Bursztynka, Ruri! Mą magią nauka!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 16.08.2019

[anime] Zwiastun kolejnej sagi! (spoilery)

Pojawił się zwiastun kolejnego arcu Doktora Stone'a zatytułowanego „Wioska”, w którym Senkuu podejmie się budowy Królestwa Nauki! Zapraszam do oglądania i komentowania.

Dodano: 14.08.2019

[anime] Dr. Stone 07: „Tam, gdzie minęły dwa miliony lat”.

Już 16 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Tam, gdzie minęły dwa miliony lat”. „Senkuu, który planuje stworzyć armię rewolucjonistów, udaje się na poszukiwania nadawców sygnału dymnego. Jednak po drodze natyka się na przywaloną drzewem, błękitnooką dziewczynę, którą wybawia z opresji! Tajemnicza amazonka natychmiast zakochuje się w szlachetnym czarowniku i postanawia się mu odwdzięczyć!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 09.08.2019

[anime] Ilustracja promująca kolejny arc! (spoilery)

Pojawił się plakat zapowiadający zbliżającą się, drugą sagę Doktora Stone'a, można go zobaczyć, klikając na poniższy obrazek. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 02.08.2019

[anime] Dr. Stone 06: „Dwa kraje kamiennego świata”.

Już 9 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Dwa kraje kamiennego świata”. „Senkuu, który nigdy nie podjąłby tak nielogicznej decyzji jak oddanie życie bez walki, zaufał przyjaciołom i powierzył im swoje życie. Czy Taiju i Yuzuriha dobrze odszyfrowali zamiary przyjaciela i zdołają go uratować? Tymczasem niczego nieświadomego Tsukasę spotyka coś zupełnie nieoczekiwanego... Jak potoczą się dalsze losy ocalałych z petryfikacji licealistów?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 02.08.2019

[anime] Dr. Stone 05: „Kamienny świat: początek”.

Już 2 sierpnia o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Kamienny świat: początek”. „Najsilniejszy licealista wśród naczelnych, Shishiou Tsukasa, dogania opowiadający się za szybkim przywróceniem świata do poprzedniego stanu obóz Senkuu. I gdy pragnący oczyszczenia planety ze spaczonych ludzi niesamowicie niebezpieczny wojownik bliski jest zabicia koła napędowego rozwoju cywilizacji, w ostatniej chwili zjawia się jego muskularny przyjaciel. W tym samym czasie ktoś odpowiada na sygnały dymny...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 26.07.2019

[anime] Dr. Stone 04: „Sygnał dymny”.

Już 26 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Sygnał dymny”. „Choć Senkuu oraz Taiju udaje się ożywić Yuzurihę, pojawia się kolejny duży problem - trzeba jakoś ujarzmić mordującego skamieniałych ludzi Tsukasę. W tym celu trójka przyjaciół kieruje się do gorących źródeł w Hakone, gdzie mają zamiar z siarki wytworzyć proch strzelniczy. Jednakże potężny Tarzan depcze im po piętach...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 19.07.2019

[anime] Dr. Stone 03: „Broń nauki”.

Już 19 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Broń nauki”. „Postawieni pod murem Senkuu oraz Taiju ożywiają najsilniejszego licealistę wśród naczelnych, Tsukasę Sishiou, który rozprawia się z lwami i okazuje się być wielką pomocą w zdobywaniu pożywienia i ochronie kolonizatorów kamiennego świata. Sielanka nie trwa jednak długo... Gdy dobrze zbudowany chłopak wyjawia, że chce oczyścić świat ze wszystkich splugawionych ludzi, Senkuu znajduje się w szachu. A gdy na dodatek Taiju nieopacznie zdradza tajemnicę ożywiającej wody, sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 12.07.2019

[anime] Dr. Stone 02: „Król kamiennego świata”.

Już 12 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Król kamiennego świata”. „Taiju dołącza do Senkuu w kamiennym świecie i wspólnymi siłami rozpoczynają marsz ku odtworzeniu cywilizacji. Na początek postanawiają uwolnić z kamienia niedoszłą dziewczynę Wielkoluda, Yuzurihę. Jednak gdy metodą prób i błędów znajdują sposób, jak to zrobić, staje się coś nieoczekiwanego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 05.07.2019

[anime] Dr. Stone 01: „Kamienny świat”.

Już 5 lipca o godzinie 22:00 (15:00 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek anime Dr. Stone zatytułowany „Kamienny świat”. „Pewnego pamiętnego dnia cała ludzkość zostaje spetryfikowana przez oślepiający błysk światła. Po kilku tysiącach lat licealista Taiju budzi się w świecie posągów. Jednak okazuje się, że nie jest sam! Jego kochający naukę przyjaciel, Senku, nie śpi już od kilku miesięcy i ma w głowie wielki plan - odtworzyć cywilizację przy pomocy siły nauki!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w piątek późnym wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych już w najbliższą środą galeria oraz zwiastun, które można będzie znaleźć tutaj. W środę również zwiastun oraz galeria.

Dodano: 04.06.2019

[anime] Potwierdzona długość pierwszej serii.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsza seria anime Dr Stone będzie składała się z dwóch sezonów, czyli zamknie się w 24 odcinkach. Aktualnie wydano 106 rozdziałów mangi, więc jest szansa, że później, po niedługiej przerwie, będzie czekała nas kontynuacja. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 30.05.2019

[anime] Projekty kolejnych postaci.

Pojawiły się projekty kolejnych bohaterów anime Dr Stone, a także poznaliśmy seiyuu, którzy użyczą im głosu. Zapraszam do komentowania.

Chrome (aktor głosowy: Gen Sato)


Kohaku (Manami Numakura)


Kinro (Tomoaki Maeno)


Ginro (Ayumu Murase)


Suika (Karin Takahashi)


W pozostałych bohaterów wcielą się:
- Reina Ueda jako Ruri;
- Kengo Kawanishi jako Gen;
- Mugihito jako Kaseki;
- Yuusuke Kobayashi jako Senku;
- Makoto Furukawa jako Taiju Ouki;
- Kana Ichinose jako Yuzuriha Ogawa;
- Yuuichi Nakamura jako Tsukasa Shishio.

Dodano: 20.05.2019

[anime] Anime Dr Stone.

Dr. Stone to anime z gatunku shounen, science fiction, przygoda studia TMS Entertainment oparte na mandze autorstwa Inagakiego Riichirou. Pewnego pamiętnego dnia cała ludzkość zostaje spetryfikowana przez oślepiający błysk światła. Po kilku tysiącach lat licealista Taiju budzi się w świecie posągów. Jednak okazuje się, że nie jest sam! Jego kochający naukę przyjaciel, Senku, nie śpi już od kilku miesięcy i ma w głowie wielki plan - odtworzyć cywilizację przy pomocy siły nauki!Na tę chwilę brak danych co do długości pierwszej serii, jednakże prawdopodobnie będzie trwała dwa sezony (24-25 odcinków). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 19.05.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.