wbijam.pl Wsparcie Kontakt

 

Kalendarz

1675512277
Dr. Stone III 01: premierowy odcinek trzeciej serii nadchodzi ??.04.2023
Pierwszy opening trzeciej serii nadchodzi ??.04.2023
Pierwszy ending trzeciej serii nadchodzi ??.04.2023
Odcinek specjalny 01: "Ryuusui" 00 dni 00:00:00 10.07.2022Wiadomości dotyczące anime i mangi Dr. Stone

[anime] Ilustracja przewodnia oraz zwiastun.

Pojawiły się nowe materiały promujące trzeci sezon anime Dr. Stone, który zadebiutuje w kwietniu 2023 roku. Poniżej można znaleźć plakat, natomiast tutaj najnowszy trailer. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 18.12.2022

[anime] Odcinek specjalny już na stronie.

Ukończyłem tłumaczenie OAV-ki o Ryuusuim (przejdź), życzę udanego seansu i zapraszam w przyszłym roku na trzecią serię!

Dodano: 21.09.2022

[anime] Zwiastun oraz plakat.

Pojawiły się nowe materiały promujące odcinek specjalny, który, jak się okazuje, będzie trwał aż 60 minut! Poniżej prezentuję ilustrację przewodnią, natomiast tutaj można obejrzeć trailer. Epizod zostanie wyemitowany 10 lipca o godzinie 19:00 (12:00 czasu polskiego) w stacjach Tokyo MX oraz BS11. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 13.06.2022

[anime] Odcinek specjalny w lipcu.

Odcinek specjalny Dr. Stone'a o Ryuusuim zostanie nadany 10 lipca na Tokyo MX oraz BS11.

Dodano: 26.03.2022

[anime] Trzecia seria w 2023 roku.

Potwierdzono, że trzeci sezon Dr. Stone'a zadebiutuje w 2023 roku. Dodatkowo w najbliższe lato pojawi się odcinek specjalny. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.12.2021

[anime] Zakończenie drugiej serii i zapowiedź trzeciej.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem jedenastym, końca dobiegła druga seria opartego na mandze autorstwa Inagakiego Riichirou anime Dr. Stone. Jednak smutki na bok, potwierdzono już, że powstanie kontynuacja (zekranizuje arc „Era wielkich odkryć geograficznych/Era odkrywców”). Gdy tylko zostaną podane jakieś oficjalne informacje odnośnie daty premiery, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. By oczekiwanie się nie dłużyło, w nadchodzącym sezonie będę dla Was wydawał kolejne serie (wszystkie tytuły znajdziecie na dole menu po prawej). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 25.03.2021

[anime] Dr. Stone II 11: „Prolog Dr. Stone'a”.

Już w najbliższy czwartek, 25 marca o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Prolog Dr. Stone'a”. „Gdy Mirai zostaje ożywiona, wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze do odbudowy świata. Jednak wtedy prawdziwą twarz pokazuje Hyouga, który wykorzystuje siostrę Tsukasy, by pozbyć się najpotężniejszego przeciwnika. Najsilniejszy duet w historii ludzkości, sojusz nauki oraz siły ludzkich mięśni, Tsukasa oraz Senkuu, rozprawiają się jednak i z tą przeszkodą. Czy to początek drogi ku ożywieniu wszystkich ludzi?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.03.2021

[anime] Dr. Stone II 10: „Najsilniejszy duet w historii ludzkości”.

Już w najbliższy czwartek, 18 marca o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Najsilniejszy duet w historii ludzkości”. „Wojna Królestwa Nauki z Imperium Tsukasy kończy się impasem, czyli, jak się okazuje, zgodnie z założeniami Senkuu! Szlachetny Czarownik proponuje najsilniejszemu licealiście wśród naczelnych przywrócenie do zdrowia siostry, a w zamian oczekuje zawieszenia broni. Czy uda się znaleźć nić porozumienia i poprowadzić świat ku nowemu początkowi?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.03.2021

[anime] Dr. Stone II 09: „Niszczyciel i wybawiciel”.

Już w najbliższy czwartek, 11 marca o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Niszczyciel i wybawiciel”. „Choć Królestwu Nauki udaje się błyskawiczny atak i zdobywają cudowną jaskinię, na miejsce szybko przybywają Tsukasa i Hyouga, który odkryli przy grobie telefon! Rozpoczyna się bitwa oblężnicza, której stawką jest przyszłość ludzkości! Ten prymitywny kamienny świat w końcu będzie kontrolowany przez tylko jedną siłę... Co zwycięży? Nieskazitelnie czysta moc dana człowiekowi przez naturę czy moc nauki osiągnięta przez samą ludzkość?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.03.2021

[anime] Dr. Stone II 08: „Ostateczna bitwa”.

Już w najbliższy czwartek, 4 marca o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Ostateczna bitwa”. „Gdy Królestwo Nauki przeciąga na swoją stronę wystarczającą liczbę podwładnych Tsukasy, Senkuu i spółka przystępują do realizacji ostatecznej misji, czyli odbicia strategicznej jaskini! Jednak by spełnić warunek Ukyou, muszą uwinąć się w zaledwie dwadzieścia sekund od rozpoczęcia akcji, gdy wrogowie będą oszołomieni pojawieniem się czołgu! Czy to w ogóle możliwe?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.02.2021

[anime] Dr. Stone II 07: „Ściśle tajna misja”.

Już w najbliższy czwartek, 25 lutego o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Ściśle tajna misja”. „Chrome, wykorzystując zdobytą doświadczalnie wiedzę naukową, wyrywa się z celi, udaje chorego na zapalenie płuc i bezpiecznie dociera do obozu Królestwa Nauki. Jednak to dopiero początek walki o prymat w tym kamiennym świecie. Czy zwycięży myśl naukowa Szlachetnego Czarownika, czy też panowanie siłą najsilniejszego licealisty wśród naczelnych?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.02.2021

[anime] Dr. Stone II 06: „Ucieczka z więzienia”.

Już w najbliższy czwartek, 18 lutego o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Ucieczka z więzienia”. „Senkuu i jego Królestwo Nauki tworzą w pobliżu Imperium Tsukasy przyczółek i rozpoczynają przygotowania do odbicia przyjaciela. Niestety najsilniejszy licealista wśród naczelnych przewiduje kolejne posunięcie Szlachetnego Czarownika i podejmuje stosowne środki zapobiegawcze. Widzący to Chrome postanawia sam wydostać się z więzienia i ocalić przyjaciół...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.02.2021

[anime] Dr. Stone II 05: „Parowy Goryl”.

Już w najbliższy czwartek, 11 lutego o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Parowy Goryl”. „Gdy Chrome wpada w ręce Imperium Tsukasy, znający usposobienie przyjaciela członkowie Królestwa Nauki postanawiają czym prędzej ruszyć mu na ratunek. By przewieźć cały naukowy osprzęt w pobliże bazy wroga i rozbić tam obóz, potrzebują samochodu. Jednak jak się na miejscu okazuje, by odbić przyjaciela, niezbędne będą pewne usprawnienia...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.02.2021

[anime] Dr. Stone II 04: „Pełna mobilizacja”.

Już w najbliższy czwartek, 4 lutego o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Pełna mobilizacja”. „Plan z diwą, choć nie przebiega do końca po myśli Królestwa Nauki, ostatecznie pozwala nakłonić do współpracy Nikki. Jednak cena jest bardzo wysoka - robiący za przynętę Chrome zostaje pojmany przez Ukyou i zabrany jako zakładnik do Tsukasy! Senkuu ogłasza pełną mobilizację i postanawia rozłożyć obóz pod samym Imperium Tsukasy!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.01.2021

[anime] Dr. Stone II 03: „Telefon zza grobu”.

Już w najbliższy czwartek, 28 stycznia o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Telefon zza grobu”. „Po brawurowo przeprowadzonej akcji pojmania zwiadowcy wroga, Homury, grupa telefoniczna w składzie Gen, Chrom i Magma dociera do grobu Senkuu w Imperium Tsukasy. Tam zostawiają Yuzurisze oraz Taiju telefon, dzięki któremu szpiedzy mają przekonać żołnierzy wroga do przechodzenia na stronę Królestwa Nauki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.01.2021

[anime] Dr. Stone II 02: „Gorąca linia”.

Już w najbliższy czwartek, 21 stycznia o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Gorąca linia”. „Gen wpada na genialny, acz nikczemny plan, który ma dać fałszywą nadzieję ludziom podążającym za Tsukasą i przeciągnąć ich na stronę Królestwa Nauki. Senkuu wymyśla sposób na odwrócenie uwagi zwiadowcy wroga, Homury, i grupa wypadowa wyrusza w drogę, niosąc do Imperium Tsukasy telefon komórkowy. Czy atak wyprzedzający się powiedzie? Czy to może być takie proste?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.01.2021

[anime] Dr. Stone II 01: „Rozpoczęcie Kamiennych Wojen”.

Już w najbliższy czwartek, 14 stycznia o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Rozpoczęcie Kamiennych Wojen”. „Potajemnie ożywiony przez przyjaciół Senkuu przybywa do pewnej wioski i dzięki swej ogromnej wiedzy naukowej zdobywa zaufanie jej mieszkańców. Z pomocą tubylców Królestwo Nauki w szybkim tempie gromadzi coraz to nowe technologie, jednak gdy w końcu Tsukasa dowiaduje się, że Senkuu żyje, wszyscy zdają sobie sprawę, iż wojna jest nieunikniona! By zwyciężyć w niej bez rozlewu krwi, Szlachetny Czarownik planuje wykorzystać wojnę informacyjną i dopiero co stworzony telefon komórkowy. Jednak już samo dostarczenie go do Imperium Tsukasy będzie wymagało przebicia się przez lojalnego zwiadowcę wroga, Homurę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w czwartek wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.01.2021

[anime] Zwiastun z fragmentem openingu.

Pojawił się nowy trailer drugiej serii Doktora Stone'a, w którego tle można usłyszeć fragment openingu „Rakuen” w wykonaniu zespołu Fujifabric. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 07.12.2020

[anime] Premiera drugiej serii 14 stycznia!

Podano dokładną datę oraz godzinę premiery sequela przygód Senkuu i spółki. Druga seria zadebiutuje na małych ekranach 14 stycznia w czwartek o godzinie 22:30 (14:30 czasu polskiego). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.12.2020

[anime] Odcinek wprowadzający do drugiej serii.

Opublikowany został epizod specjalny Dr. Stone'a, który zadebiutował podczas Jump Festy, a który wprowadza do sequela anime. Przygotowałem dla Was tłumaczenie, polską wersję można obejrzeć tutaj. Życzę udanego seansu i zapraszam już w styczniu na kontynuację!

Dodano: 18.11.2020

[anime] Znani wykonawcy utworów przewodnich!

Podano wykonawców openingu oraz endingu z drugiej serii Doktora Stone'a, a także tytuły utworów, które zaśpiewają. Piosenkę wprowadzającą, „Paradise”, przygotuje kapela Fujifabric, natomiast utwór zamykający, „Voice?”, wykona HATENA. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 12.11.2020
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.