wbijam.pl

 

Kalendarz

1695502678
Dr. Stone III 11: "Cud w dłoni" 00 dni 00:00:00 15.06.2023
Dr. Stone III 10: "Naukowe wojny" 00 dni 00:00:00 08.06.2023
Dr. Stone III 09: "Piękna nauka" 00 dni 00:00:00 01.06.2023

Wiadomości dotyczące anime i mangi Dr. Stone

[anime] Zakończenie pierwszej części trzeciej serii.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem jedenastym, końca dobiegła pierwsza część trzeciej serii opartego na mandze autorstwa Inagakiego Riichirou anime, Dr. Stone. Jednakże wcześniej zostało już potwierdzone, że sezon będzie się składał z dwóch tak zwanych courów rozdzielonych sezonem, czyli kolejne jedenaście odcinków otrzymamy w sezonie jesiennym (od października). Na tę chwilę zekranizowano około połowę z 232 rozdziałów zakończonej już mangi, a z przecieków medialnych wynika, że w planach jest adaptacja całości. Jeśli pojawią się jakieś dalsze informacje, natychmiast zamieszczę na stronie stosowną wiadomość. Zachęcam również do oglądania innych tłumaczonych przeze mnie serii (wszystkie tytuły można znaleźć na dole prawego menu). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 15.06.2023

[anime] Dr. Stone III 11: „Cud w dłoni”.

Już w najbliższy czwartek, 15 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Cud w dłoni”. „Podczas infiltracji bazy wroga Kohaku odkrywa skrzynię skarbów, kapsułę Sojuza, w której znajduje się superrzadki przedmiot, platyna! Jednak cenny metal pokryty jest grubym blokiem betonu, którego nie da się łatwo usunąć. Senkuu współpracuje z Kohaku podczas misji, której celem jest otwarcie kufra i zabranie skarbu w taki sposób, by wróg niczego nie zauważył. Czy uda im się zdobyć dziedzictwo pozostawione synowi przez Byakuyę, który całe życie spędził na wyspie?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.06.2023

[anime] Dr. Stone III 10: „Naukowe wojny”.

Już w najbliższy czwartek, 8 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Naukowe wojny”. „Dzięki sile nauki Kohaku i Ginrou przechodzą metamorfozę w urodziwe dziewczęta. By odebrać petryfikującą broń, która znajduje się w rękach Pana, wraz z Amaryllis dołączają do konkursu piękności i próbują dostać się do wewnętrznego pałacu, zostając częścią haremu. Kohaku bada bazę wroga, otrzymując rozkazy od Senkuu za pomocą naukowego przedmiotu szpiegowskiego, interkomu typu usznego. Gdy szlachetny czarownik konstruuje również inny naukowy przedmiot w ramach przygotowań do powietrznej bitwy z oficerami wroga, nadchodzi zakodowana wiadomość od tajnego zespołu szpiegowskiego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.06.2023

[anime] Dr. Stone III 09: „Piękna nauka”.

Już w najbliższy czwartek, 1 czerwca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Piękna nauka”. „Suika, dzięki pomocy Ryuusuiego, który zachował trzeźwość umysłu, przeżywa atak na statek. Podobnie znajdujący się pod wodą Ginrou, który unika petryfikujących promieni i chowa się na pokładzie okupowanego przez Ibarrę i spółkę Perseusza. Oboje otrzymują desperacką wiadomość od Kohaku i podejmują próbę wielkiej ucieczki ze statku, by dostarczyć Senkuu wóz laboratoryjny. Tymczasem szlachetny czarownik kontynuuje swoją operację infiltracji wewnętrznego pałacu, aby poznać sekret petryfikującej broni. Rozpoczyna się remont urody Kohaku przy użyciu nauki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.05.2023

[anime] Dr. Stone III 08: „As w rękawie na pokładzie naukowego statku”.

Już w najbliższy czwartek, 25 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „As w rękawie na pokładzie naukowego statku”. „Senkuu i spółka zawierają sojusz z pięknością z wyspy, Amaryllis. Ta urodziwa, acz wyrachowana dziewczyna, odkąd pięć lat temu zobaczyła, jak dwaj najważniejsi ludzi służący głowie wyspy, Moz i Kirisame, używają petryfikującej broni, w sekrecie czekała na okazję, by ją ukraść. Gdy tylko dowiaduje się o tym szlachetny czarownik, natychmiast wyrusza na tajną misję, by zbadać teren w pobliżu siedziby enigmatycznego Pana. Jednakże niezbędne do realizacji planu laboratorium naukowe znajduje się na pokładzie okupowanego Perseusza. I choć statek jest widoczny z daleka...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.05.2023

[anime] Dr. Stone III 07: „Światło nadziei i rozpaczy”.

Już w najbliższy czwartek, 18 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Światło nadziei i rozpaczy”. „Senkuu i spółka docierają na Wyspę Skarbów, gdzie podobno leży uśpiona platyna, i od razu rozpoczynają poszukiwania z pomocą pochodzącego z tych stron Sojuza. W tym samym czasie ekipa, która została na statku, bada okolice wyspy oraz dno morskie. Ukyou niepokoi duża ilość kamiennych posągów na niegdyś niezamieszkanej wyspie. Tymczasem pozostający na pokładzie Ryuusui czuje na sobie czyjeś spojrzenie. Z kolei grupa zwiadowców ze szlachetnym czarownikiem na czele wykorzystuje narzędzia naukowej kryminalistyki, by odkryć pierwszych mieszkańców wyspy. I gdy podchodzą do jednego z tubylców, by uzyskać informacje...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.05.2023

[anime] Dr. Stone III 06: „Skrzynia skarbów”.

Już w najbliższy czwartek, 11 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Skrzynia skarbów”. „Naukowy statek Perseusz wreszcie zostaje ukończony. Wybrani mieszkańcy Królestwa Nauki wchodzą na jego pokład i wyruszają na niezbadane przez ludzkość wody mórz i oceanów! Ich celem jest wyspa, na której znajduje się pozostawiony przez Byakuyę i jego przyjaciół statek kosmiczny Sojuz, czyli miejsce początku Stu Opowieści. Przed wyruszeniem w drogę Ruri opowiada Senkuu przekazywane z pokolenia na pokolenia przez kapłanki historie i młody naukowiec jest przekonany, że wewnątrz kapsuły Sojuza znajduje się super rzadki przedmiot, platyna. Tymczasem jeden z wieśniaków wyjawia skrywany do tej pory ważny sekret...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.05.2023

[anime] Dr. Stone III 05: „Naukowy statek Perseusz”.

Już w najbliższy czwartek, 4 maja o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Naukowy statek Perseusz”. „Królestwo Nauki, dzięki pomysłowości Chrome'a, odkrywa górnictwo i zdobywa kopalnię. Aby transportować duże ilości rudy i ropy niezbędnych do budowy statków, budują wagoniki i utwardzone drogi, tym samym uzyskując sieć logistyczną. Jednak budowa dużych statków motorowo-żaglowych jest trudna technicznie i Senkuu jest zmuszony zmienić swoje plany. W międzyczasie fascynujący się żeglarstwem Ryuusui wychodzi z pewną propozycją. Budowa statku, który ma podbić morza i oceany, osiąga punkt kulminacyjny...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.04.2023

[anime] Dr. Stone III 04: „Naukowe oczy”.

Już w najbliższy czwartek, 27 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Naukowe oczy”. „Senkuu i spółka nagle otrzymują upiorną wiadomość od Whymana. W celu poznania prawdziwej tożsamości oponenta, Królestwo Nauki zwołuje naradę wojenną, w której bierze udział pięciu generałów: Senkuu, Ryuusui, Chrome, Gen i Ukyo. By przeciwstawić się niewidzialnemu wrogowi, Szlachetny Czarownik tworzy oczy nauki: radar oraz sonar. Gdy Chrome poznaje naturę radaru, który pozwala obserwować zarówno niebo, jak i morskie głębiny, wpada na pewien pomysł...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.04.2023

[anime] Dr. Stone III 03: „Pierwszy kontakt”.

Już w najbliższy czwartek, 20 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Pierwszy kontakt”. „Ekipa Królestwa Nauki za pomocą własnoręcznie zrobionych apartów wykonuje z balonu zdjęcia lotnicze. Nie widać jednak na nich pół naftowych, a pora roku zmienia się w jesień. François, by zebrać do swojej kuchni składniki, razem z Suiką udaje się na poszukiwania trufli. Widząc to, Senkuu wpada na pomysł zaprzęgnięcia dzików do poszukiwania pół naftowych. Tymczasem ktoś zakłóca komunikację z brzegiem grupy, która wypłynęła w morze, by wypróbować nowy przedmiot nauki...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.04.2023

[anime] Dr. Stone III 02: „Pragnienie jest słusznością”.

Już w najbliższy czwartek, 13 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Pragnienie jest słusznością”. „Dzięki harówce Taiju Królestwo Nauki zdobywa ogromne pole pszenicy. Jednak chleb, którzy sami upiekli, jest twardy i wręcz zwęglony. Zrozpaczeni Senkuu i spółka postanawiają obudzić profesjonalistę! Wybór pada na François, lokaja i kucharza, który przed petryfikacją służył Ryuusuiemu. Kamerdyner, któremu młody naukowiec zleca zrobienie trwałego chleba, postanawia odpowiedzieć na jego pragnienie. Z drugiej strony chłopak zaczyna również tworzyć pewien naukowy przedmiot, by odpowiedzieć na dziennikarskie pragnienie Minami...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.04.2023

[anime] Dr. Stone III 01: „Mapa Nowego Świata”.

Już w najbliższy czwartek, 6 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek trzeciej serii Dr. Stone'a zatytułowany „Mapa Nowego Świata”. „By ocalić Tsukasę, który zapadł w kriogeniczny sen, Senkuu i spółka rzucają wyzwanie nikczemnikom stojącym za petryfikacją ludzkości. Witają w swoich szeregach niezbędnego podczas podróży kapitana Ryuusuiego i wyruszają balonem na poszukiwanie skarbów. Przede wszystkim szukają ropy naftowej do napędzania statku, jednakże przy okazji zbierają informacje do stworzenia mapy okolic Królestwa Nauki. W międzyczasie Senkuu wraz z Taiju próbują uporać się z problemem braku żywności dla mieszkańców wioski. Od chwili, gdy ludzkości została spetryfikowana przez tajemnicze światło, minęły tysiące lat. I teraz, Senkuu i reszta hałastry, w końcu gnają do nowego, niezbadanego wcześniej przez ludzkość świata...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z czwartku na piątek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.04.2023

[anime] Plakat oraz ending.

Nowa ilustracja przewodnia anime Dr. Stone. Premiera w czwartek 6 kwietnia. Ending „Where Do We Go?” wykona zespół OKAMOTO'S. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 25.03.2023

[anime] Data premiery oraz nowy zwiastun.

Trzecia seria Dr. Stone'a zadebiutuje już 6 kwietnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego). Seria będzie split-courem, czyli dwa razy po 12-13 odcinków rozdzielonych sezonem lub dwoma (druga część prawdopodobnie od października). Opening zatytułowany „Wasure gataki” wykona Huwie Ishizaki. Ponadto pojawił się kolejny trailer, który można obejrzeć tutaj. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 12.03.2023

[anime] Ilustracja przewodnia oraz zwiastun.

Pojawiły się nowe materiały promujące trzeci sezon anime Dr. Stone, który zadebiutuje w kwietniu 2023 roku. Poniżej można znaleźć plakat, natomiast tutaj najnowszy trailer. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 18.12.2022
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Blue Lock, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jigokuraku, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mashle, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.